Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Vodní slalomáři vybojovali na mistrovství Evropy tři medaile. Prskavec titul neobhájil

Vodní slalomáři vybojovali na mistrovství Evropy tři medaile. Prskavec titul neobhájil

Tři medaile dnes získali čeští reprezentanti na mistrovství Evropy ve vodním slalomu. Kajakář Jiří Prskavec sice na čtvrtý titul mistra Evropy nedosáhl, ale na šampionátu v Tacenu získal bronz. Stejný cenný kov si z mistrovství Evropy vezou deblkanoisté Jonáš Kašpar a Marek Šindler. Kanoistka Tereza Fišerová přidala stříbrnou medaili. 

Prskavce předčili dva Poláci: vítězný Mateusz Polaczyk a stříbrný Dariusz Popiela. Od úspěšné obhajoby dělilo českého kajakáře 97 setin sekundy.

Čtyřiadvacetiletý Prskavec bral evropské zlato třikrát za posledních pět let. Jeho nástupce na trůnu Polaczyk je prvním polským vítězem v kategorii K1 v historii.

Po třetím místě na loňské olympiádě v Riu de Janeiro získal Prskavec další bronzovou medaili a má pátý individuální cenný kov z ME. Po chybě v úvodu trati o něj musel zabojovat, ale riskantní jízda ho vynesla na průběžné druhé místo.

Na startu v tu chvíli bylo ještě dalších sedm kajakářů, ale před Prskavce se dostal jen Polaczyk. Stupně vítězů Prskavec uhájil o šest setin sekundy před Němcem Sebastianem Schubertem.

Kanoistka Fišerová po třetím místě na loňském juniorském mistrovství Evropy dosáhla na pódium i mezi seniorkami. Po vítězství v semifinále hned ve druhé brance finálové jízdy ztratila několik sekund, když se do ní vracela. Tím z ní spadla nervozita a nakonec nestačila jen na Britku Kimberley Woodsovou, která k triumfu z roku 2015 přidala další evropský titul.

Deblkanoisté Jonáš Kašpar a Marek Šindler vybojovali na mistrovství Evropy bronz a přinesli české výpravě vodních slalomářů v Tacenu třetí individuální medaili. Vyhráli Francouzi Pierre Picco, Hugo Biso, před českou lodí skončili také polští bratři Filip a Andrzej Brzeziňští.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek