Výborná Šafářová. V Birminghamu odvrátila tři mečboly a je v semifinále

Lucie Šafářová postoupila na trávě v Birminghamu stejně jako před týdnem v Nottinghamu do semifinále. Ve více než tříhodinové bitvě s Darjou Gavrilovovou odvrátila tři mečboly a Australanku porazila 6:7, 6:3, 7:6.

O postup do finále se může v sobotu utkat s krajankou Petrou Kvitovou. Sedmou nasazenou Češku dnes čeká čtvrtfinálový duel s Kristinou Mladenovicovou z Francie.

Třicetiletá Šafářová šla v úvodu zápasu jako první do vedení, náskok ale neudržela a první set ve zkrácené hře ztratila. Druhou sadu zahájila Češka dvěma brejky a i přes zaváhání v jejím závěru, kdy nedokázala za stavu 5:2 set dopodávat, dalším brejkem v deváté hře vyrovnala.

Ve třetím dějství nakročila k vítězství Gavrilovová, když se ujala vedení 4:3. V devátém gamu si při podání Šafářové vypracovala dva mečboly, Češka ale oba odvrátila stejně jako třetí šanci soupeřky v následující hře, kterou nakonec získala pro sebe a vyrovnala na 5:5. V tie-breaku pak Šafářová vyhrála od stavu 3:5 čtyři míčky v řadě a proměnila první mečbol.

Celý článek si přečtěte na webu iSport.cz.