Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

„Vytřeštil na mě oči." Koukalová odmítla podat ruku šéfovi biatlonové unie

„Vytřeštil na mě oči." Koukalová odmítla podat ruku šéfovi biatlonové unie

Dojela bramborová, ale v cíli čtvrtečního závodu v Oslu na ni čekalo příjemné překvapení. Česká biatlonistka Gabriela Koukalová po dojetí zjistila, že podruhé za sebou získala malý křišťálový glóbus za vítězství v hodnocení sprintu ve Světovém poháru. „Je to skvělé," vystihla své pocity úspěšná závodnice. Koukalová se po závodě zároveň nebála střetu – prezidentovi Mezinárodní biatlonové unie Andersi Bessebergovi odmítla při předávání cen pro vítěze podat ruku.

Byl to z váší strany úmysl?
Rozhodně.

Šéf světového biatlonu je terčem kritiky kvůli řešení dopingových kauz. Udělala jste toto gesto kvůli těmto kontroverzím? 
Ano. Ten člověk už tam nemá dávno co dělat. Kdyby měl sebereflexi, tak už tam dávno není. Tomu už nejde o sportovce kolem, o naše práva, ani o to, abychom měli nejlepší podmínky, jde mu výhradně o sebe a to je všechno, co ho zajímá. S tím nemohu souhlasit. proto jsem mu tu ruku nepodala.

Jak na to reagoval? Zmateně?
No, vytřeštil na mě oči, jestli si nedělám legraci a jestli to myslím vážně. Tak jsem se usmála a řekla mu I am sorry. Prostě vám ji nepodám."

Pojďme nicméně k závodu. Je pro vás zisk malého křišťálového glóbu ze sprintu hodně nečekaný?
Ano. Já vůbec nevěděla, že s někým o něj vůbec soupeřím. Když mi to řekli, že to takhle vyšlo, tak jsem si myslela, že si nejdřív dělají legraci. Ale takhle... Asi dobrý."

Celý rozhovor si můžete přečíst na webu iSport.