Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Zahraje si Lipsko Ligu mistrů? Německou raketu ohrožuje sponzoring Red Bullem a UEFA

Zahraje si Lipsko Ligu mistrů? Německou raketu ohrožuje sponzoring Red Bullem a UEFA

Jedním z největších překvapení letošního ročníku německé Bundesligy je raketový vstup do soutěže ze strany klubu RB Lipsko, který ještě loni hrál jen druhou nejvyšší ligu. Ani to, že na konci sezony nejspíš dosáhne na místa zaručující start v Lize mistrů, mu ale nemusí zajistit, že bude smět startovat.

Jedni tým z Lipska milují, druzí jej nenávidí a tvrdí, že jde o rychlokvašku. Fotbalový klub skutečně nemá dlouho tradici, byl založen teprve v roce 2009 jako čtvrtý tým kopané sponzorovaný jedničkou na trhu s energy drinky, firmou Red Bull.

Právě partnerství s nadnárodní společností ale může způsobit Lipsku potíže. Red Bull totiž vlastní i úspěšný rakouský fotbalový Salzburg a podle německého deníku Welt se UEFA zabývá myšlenkou, že povolí ve stejné soutěži start pouze jednomu z týmů, které vlastní nápojový gigant.

Matematika by pak v současnosti nahrávala rakouskému celku. Ten momentálně tamní fotbalovou ligu vede, zatímco Lipsko je v Bundeslize druhé za Bayernem Mnichov. Pokud by UEFA volila, dala by podle všeho přednost mistrovskému celku před druhým v pořadí, nehledě na velikost země, kde týmy svou soutěž hrají.

V Německu i Rakousku ještě do konce ligy zbývá spousta zápasů a vše tak může dopadnout ještě úplně jinak. Mluvčí fotbalové federace ale potvrdil, že k zásahu dojít může. „Pro tento případ máme pravidla, která určují předpisy pro mnohonásobné vlastníky fotbalových klubů a zajišťují integritu soutěže,“ vzkázal mluvčí médiím.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek