Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Zlomené nohy i obratle. Start Tour de France poznamenala hrozivá zranění

Zlomené nohy i obratle. Start Tour de France poznamenala hrozivá zranění

Při pádu v zahajovací časovce Tour de France si Alejandro Valverde zlomil nejen čéšku, ale i kotník a sezona pro něj skončila. Další španělský cyklista a lídr týmu Bahrajn Merida Ion Izagirre má zlomený bederní obratel a rovněž se podrobil operaci.

Sedmatřicetiletý Valverde měl na jaře skvělou formu, posbíral šest vítězství včetně celkových triumfů na etapových závodech Kolem Katalánska i Baskicka a na Tour měl být hlavním pomocníkem kolumbijského spolufavorita Naira Quintany. Na mokrém asfaltu v Düsseldorfu však nezvládl zatáčku a skončil v kovové bariéře.

„Operace proběhla dobře,“ napsal Valverde na twitteru. Lékaři mu museli ošetřit i hlubokou ránu v holeni. „Svalová tkáň nebyla zasažena,“ dodali v prohlášení zástupci Movistaru. Valverde se v sobotu postavil na start Tour už podesáté, potřetí nedokončil. Před dvěma lety obsadil celkové třetí místo.

V düsseldorfské nemocnici skončil v sobotu také Izagirre, kapitán stáje z Bahrajnu, za kterou jezdí i Ondřej Cink. Při nárazu do bariéry mu praskl obratel. Nově vzniklý tým nyní zřejmě vsadí buď na Itala Sonnyho Colbrelliho, jenž obsadil v časovce 23. místo, nebo na Slovince Janeže Brajkoviče.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek