Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

„Zůstaneš v paměti jako úžasná legenda.“ Svět pláče pro Novotnou

„Zůstaneš v paměti jako úžasná legenda.“ Svět pláče pro Novotnou

Obrovský šok. Zpráva o smrti české tenisové legendy Jany Novotné (†49) zarmoutila celý svět. Hráčka s nezaměnitelným herním stylem, dvojnásobná olympijská medailistka, vítězka Turnaje mistryň a wimbledonská šampionka. Tím vším se mohla brněnská rodačka pyšnit. O to víc její smrt v pouhých 49 letech bolí. Zpráva o odchodu české legendy zaplavila prakticky všechna nejvýznamnější světová média. Vlna kondolencí následovala i na sociálních sítích. Podívejte se, kdo všechno na úmrtí Novotné reagoval.

"Bude nám všem moc chybět, a teď myslím nejen její přátele, ale všechny, kteří se pohybují v českém a světovém tenisu. Nikdy na ni nezapomeneme. Velmi těžko se mi hledají slova, je to strašně čerstvé. Jana byla fajn holka, jsem moc ráda, že jí to v tom Wimbledonu nakonec vyšlo a vyhrála. Je to moc smutné, když zemře takhle mladý člověk." 
Hana Mandlíková, bývalá elitní hráčka a poté úspěšná trenérka Novotné"Stále jsem z té hrozné zprávy v šoku. Navždy zůstaneš v mé paměti jako úžasná legenda."
Lucie Šafářová, elitní česká tenistka

"Tenistka Jana Novotná zemřela ve věku 49 let po dlouhém boji s rakovinou."
usatoday.com


"Byla okouzlující členkou našeho týmu komentátorů ve Wimbledonu," stojí o Novotné na twitterovém účtu britské stanice BBC Sport, se kterou spolupracovala.

Další reakce ze světa a zprávy o Novotné na webu iSport.cz.