Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Bitcion dosahuje historicky vysokých hodnot. Otázkou zůstává, na jak dlouho

Bitcion dosahuje historicky vysokých hodnot. Otázkou zůstává, na jak dlouho

Digitální měna Bitcoin zaznamenala minulý týden díky nově vytvořené poptávce svůj historický rekord. Růstu pomáhá také fakt, že kromě obchodovatelné komodity jde také o univerzální platidlo, které akceptuje stále více obchodníků.  

Na platformě BitStamp díky tomu dosáhla hodnota jednoho bitcionu 1852,99 dolarů, v přepočtu zhruba 45 tisíc korun. Jen letos hodnota této kryptoměny vzrostla o 80 procent. Podle dat společnosti cionmarketcap.com je souhrnná hodnota všech bitcionů na trhu v současné době 52,5 miliard dolarů (1,2 bilionu korun). 

Vzhledem k tomu, že se Bitcion neopírá o reálné makroekonomické prostředí žádného trhu, je jeho hodnota velmi rozkolísaná. Například ještě na konci března bylo jeden Bitcion možno pořídit pod tisíc dolarů. Budoucí vývoj proto není jednoduché odhadovat. 

Bitcion se od svého nástupu v roce 2009 stal nejuznávanější elektronickou měnou. Nové bitciony jsou na trh vypouštěny postupně pomocí speciálního softwaru, který vydávané množství stále zmenšuje.  Drtivá většina bitcoinů se do oběhu dostane do roku 2030. Měnu včetně speciálního softwaru vytvořila osoba nebo skupina osob pod pseudonymem Satoshi Nakamoto.  

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek