Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Blesk je nejčtenějším deníkem v Česku. MF Dnes si pohoršila, zůstává ale druhá

Blesk je nejčtenějším deníkem v Česku. MF Dnes si pohoršila, zůstává ale druhá

Podle dnešního oznámení Unie vydavatelů byl v prvním čtvrtletí letošního roku nejčtenějším deníkem Blesk, který si proti druhému loňskému pololetí polepšil o půl procenta na hranici jednoho milionu čtenářů. Druhé místo obsadila Mladá fronta Dnes s poklesem o 4000 na 605 000 čtenářů. Pokles o 1000 na 602 000 čtenářů zaznamenaly i regionální Deníky. Úspěch slaví naopak Hospodářské noviny.  

Největšího nárůstu počtu čtenářů ve srovnání s minulými výstupy za druhé pololetí 2016 dosáhl deník Hospodářské noviny, který zvýšil čtenost o sedm procent na 161 000 lidí.

Postavení nejčtenějšího suplementu posílil titul Blesk magazín TV s 1,235 milionu čtenářů, na druhém místě zůstal TV Magazín s 1,185 milionu a třetí je Magazín Dnes se 713 000 čtenáři. Počet svých čtenářů zvýšilo proti minulému období celkem osm suplementů a u jednoho zůstal počet čtenářů stejný. Největší nárůst počtu čtenářů vykázal magazín Hospodářských novin Ego!, jehož čtenost na vydání vzrostla o více než 11 procent.

U časopisů vykázal největší nárůst počtu čtenářů měsíčník ForMen, s navýšením o 42 procent. K pětinové hranici se přiblížily nebo ji překročily ještě Instinkt a Můj dům. Dalších osm časopisů z různých žánrových skupin dosáhlo nárůstu počtu čtenářů vyššího než deset procent. Celkově vzrostla čtenost většiny titulů v žánrových skupinách časopisů o vaření, péče o zdraví, IT časopisů a časopisů o bydlení, ale také například motoristických či křížovkářských časopisů.

Nejčtenějším magazínem byl bezplatný týdeník 5plus2 s průměrným počtem 857 000 čtenářů na vydání. Nejčtenějším prodávaným časopisem byl Nedělní Blesk s 540 000 čtenářů, následovaný Rytmem života s 524 000 čtenářů na vydání.

Některou z tiskovin čte v Česku 90 procent lidí starších 12 let. Časopisy čte 83 procent populace a deníky 70 procent.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek