Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Česká televize rozšíří zahraniční zpravodajské posty. Přibude Londýn a Istanbul

Česká televize rozšíří zahraniční zpravodajské posty. Přibude Londýn a Istanbul

Česká televize letos rozšíří počet svých zahraničních zpravodajských postů o dva na deset. K Londýnu, který začal fungovat od začátku roku, přibude později Istanbul. Přesné datum vyslání reportéra do Turecka zatím ČT nestanovila. Televize měla dosud stálé zpravodaje v Německu, Číně, Izraeli, Francii, na Slovensku, v Polsku, Rusku a USA. Vyplývá to z informací ČT.

U obnovení zpravodajského postu v Londýně je dosavadní bruselský zpravodaj Bohumil Vostal, kterého na místě zahraničního zpravodaje v Belgii nahradil Lukáš Dolanský. Veřejnoprávní televize zároveň letos vyměnila zpravodaje v Rusku, Polsku a v USA.

V USA Martina Řezníčka po pěti letech vystřídá David Miřejovský, který působil čtyři roky jako zahraniční zpravodaj České televize v Bratislavě a rok a půl v Moskvě. Do Moskvy se pak vrací jeden z nejzkušenějších zahraničních zpravodajů Miroslav Karas, který v prosinci opustil post varšavského zpravodaje. Do Polska nastoupila z Prahy reportérka a moderátorka Dana Zlatohlávková, kterou diváci dosud vídali v pořadu Horizont ČT24.