Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Chcete do USA? Ukažte facebook. Pro vstup do země můžou už brzy platit nová pravidla

Chcete do USA? Ukažte facebook. Pro vstup do země můžou už brzy platit nová pravidla

Již brzy se možná opět zpřísní pravidla pro to, kdo všechno se může do USA dostat. Tamní ministerstvo vnitřní bezpečnosti totiž  navrhuje, aby vybraní žadatelé o vízum k žádosti museli přiložit seznam svých sociálních profilů za posledních pět let. 

Americké ministerstvo vnitřní bezpečnosti (DHS) tímto opatřením cílí na ty žadatele o vízum, kteří pro USA představují nejvýraznější bezpečnostní riziko. Je jich asi 65 tisíc ročně, uvádí ministerstvo. Nyní jsou nová pravidla v připomínkovém řízení, a pokud projdou, budou platit prozatím jen 180 dní.

Podle vlády nebude mít odmítnutí přiložení odkazů na sociální sítě automaticky za následek zamezení vstupu do USA, nicméně body k dobru to žadateli o vstup do země přidá jen těžko. Ministerstvo rovněž nebude po žadatelech požadovat hesla k uvedeným sociálním sítím.

Kromě údajů o používaných sítích jako je Facebook, Twitter či YouTube by podle nových pravidel museli rizikoví uchazeči o vstup do USA doložit i seznam států, které v posledních 15 letech navštívili, nutné by bylo i přiložení emailových adres a telefonních čísel, které používali v posledních pěti letech.

Ministr vnitřní bezpečnosti John Kelly nicméně ještě v únoru navrhoval výrazně přísnější nařízení. Zvažoval, že vláda by u vybraných jedinců požadovala k sociálním sítím i hesla. „Pokud by nespolupracovali a hesla nám neposkytli, tak bychom je zkrátka nepustili přes hranice,“ uvedl tehdy Kelly. 

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek