Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Další rána pro Fox News. Stanici žalují vlastní moderátoři kvůli rasové diskriminaci

Další rána pro Fox News. Stanici žalují vlastní moderátoři kvůli rasové diskriminaci

Televizní stanice Fox News se ještě nestačila otřepat z předchozího skandálu a v pomyslném boxerském ringu nyní schytává další hák. Poté, co musela nedávno stáhnout svou moderátorskou superstar Billa O´Reillyho kvůli nařčením ze sexuálního obtěžování, přichází další rána. Vlastní zaměstnanci stanici žalují kvůli rasové diskriminaci. 

Televizi během března kvůli rasové diskriminaci zažalovaly dvě pracovnice účetního oddělení. Nyní se k nim přidalo dalších jedenáct současných či bývalých zaměstnanců televize, kteří nyní skrze žalobu vynáší na světlo poměry v televizi. O ponižování, které museli denodenně zažívat, protože se narodili s jinou než bílou barvou pleti. O pocitech méněcennosti, které jim byly vnucovány od nadřízených. A o tom, že když se obrátili na šéfy stanice, bylo jedinou reakcí trapné ticho.

Mezi žalujícími přitom nejsou žádné „malé šarže". Jedním z těch, kdo televizi kvůli rasové diskriminaci žalují, je například i Kelly Wright, afroamerický reportér a moderátor a laureát dvou cen Emmy (televizní obdoba filmových Oscarů).

Wright tvrdí, že byl svými nadřízenými neustále odsouván na vedlejší kolej, byl prý žádán, aby plnil roli Jima Crowa – černošské karikatury z doby rasové segregace. Reportér a moderátor dodává, že během jedné epizody byl donucen vzdát se svého tématu, protože to by afroameričany představovalo v příliš pozitivním světle, uvádí server CNN.

Během dubna se televize Fox News musela zbavit své hlavní hvězdy Billa O´Reillyho, který sexuálně obtěžoval své kolegyně. Jeho zaměstnavatel tehdy musel zaplatit 13 milionů dolarů, aby spory urovnal a žaloby zametl pod koberec. Loni v létě zase musel odstoupit šéf stanice Roger Ailes, kterého ze sexuálního obtěžování obvinilo rovnou 20 žen včetně jedné z hlavních moderátorek Foxu Gretchen Carlsonové. “

„Když přijde na rasovou diskriminaci, společnost 21st Century Fox se chová jako 18th Century Fox,“ říkají k jednání majitele televize právníci žalující strany Douglas H. Wigdor a Jeanne M. Christensenová. „Opravdu doufáme, že se díky této žalobě firma probudí ze svého poblouznění a přijme vhodný a smířlivý přístup jk napravení své chyby z minulosti,“ dodali právníci ve svém prohlášení.

Vlastníkem televizní stanice je 20th Century Fox, která spadá do impéria News Corporation miliardáře Ruperta Murdocha. Tam patří stovky dalších médií v čele s deníky Times, Sun, Wall Street Journal či New York Post.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek