Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Facebook chystá novou tajnou aplikaci, která rodičům umožní lépe chránit své děti před pedofily

Facebook chystá novou tajnou aplikaci, která rodičům umožní lépe chránit své děti před pedofily

Facebook dle informací magazínu o technologiích The Information chystá novou aplikaci, která umožní rodičům sledovat, s kým si jejich děti posílají zprávy. Aplikace, která se má jmenovat „Talk“ by v sobě měla obsahovat bezpečnostní prvky, které děti lépe ochrání před pedofily a dalšími podivíny, kteří se pohybují na internetu. 

Aplikace by měla mít věkové omezení, přihlásit se do ní budou moci pouze děti do třinácti let. Ostatním bude přístup odepřen. Dle informací magazínu The Information nebude k používání aplikace potřeba mít profil na Facebooku, aplikace ale zřejmě bude propojena s existující aplikací Facebooku na posílání zpráv „Messengerem“.

Rodiče skrze novou službu budou moci dohlížet na svoje děti a to, s kým se v internetovém prostředí stýkají. Aby se snížilo riziko, že se do aplikace přihlásí různí stalkeři a pedofilové, služba nebude dle informací magazínu The Information volně přístupná veřejnosti, nepůjde ji běžně vyhledat.

Facebook dle britského deníku the Telegraph odmítl informace o nové službě komentovat.

Pokud se informace o nové službě Facebooku ukáže jako pravdivá, řada rodičů, kteří se bojí, aby jejich děti nenarazily na internetu na nebezpečné osoby, které by jim mohly ublížit, bude mít v noci klidnější spaní. Jak vidinu rodičovského dohledu naopak přijmou teenageři, si asi každý umí představit.  

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek