Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Konečně. Facebook začíná testovat tlačítko „To se mi nelíbí“

Konečně. Facebook začíná testovat tlačítko „To se mi nelíbí“

Trvalo to sice až nesnesitelně dlouho, ale přece jsme se dočkali. Podle zprávy serveru Daily Beast to vypadá, že sociální síť Facebook začíná testovat nový prvek, který připomíná mnohými uživateli žádané tlačítko Dislike.

To, po čem volaly miliony uživatelů facebooku se postupně stává skutečností. Sociální síť testuje nový prvek nazvaný Downvote, který se chová jako protiklad tlačítka Like (To se mi líbí). Facebook se podle uživatelů, kteří s novinkou přišli do styku, při implementaci tohoto opatření nejspíše inspiroval u sociální sítě Reddit. 

Podobnosti si všiml i zakladatel Redditu Alexis Ohanian, který na uvedl, že je přístupem Facebooku polichocen. „Kéž bych si svůj systém nechal patentovat," uvedl. 

Prozatím je nicméně nové facebookovské tlačítko ve formě testování a samotná sociální síť jeho existenci připouští a vyvrací zároveň. „Netestujeme tlačítko Dislike, jen na malé skupině osob žijících v USA zkoumáme možnosti, jak lidem umožnit, aby nám dali zpětnou vazbu u některých veřejných komentářů,“ uvedla mluvčí pro server Daily Beast.

Přijetí takového opatření by zapadalo do kontextu současných snah Facebooku omezit nenávistný a škodlivý obsah na své síti. Mezi další kroky, které síť Marka Zuckerberga pod tlakem veřejnosti i politiků přijímá, je například zvýšení počtu moderátorů, kteří nenávistný obsah odstraňují a vylepšuje své algoritmy, které nevhodný obsah automaticky nacházejí. 

Pokud by se tlačítko Downvote na Facebooku skutečně dostalo, vedlo by to k tomu, že by se nejkontroverznější komentáře již nezobrazovaly jako první a byly odsunuty ve vlákně komentářů. Někteří uživatelé nicméně argumentují, že by se nové tlačítko dalo snadno zneužívat. 

Zavedení tlačítka Dislike Facebook dlouho odmítal; argumentoval, že by na sociální síť přineslo příliš negativity.

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek