Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Le Penová odmítla některá média, list Libération reaguje bojkotem

Le Penová odmítla některá média, list Libération reaguje bojkotem

Desítce francouzských médií, mezi nimiž figuruje i Charlie Hebdo či francouzská odnož Buzzfeed, zamítla kampaň Marine Le Penové akreditaci na povolební večer Národní fronty. Levicový deník Libération zareagoval prohlášením, že jeho redaktoři se v rámci „solidarity s kolegy“ akce v podniku Chalet du Lac u Vicenneského lesíka nezúčastní.

Libération uvedl, že tým nacionalistické kandidátky akreditace zamítl kvůli nedostatku místa“, což označil za „podivnou záminku“.

„Tato nedemokratická opatření, která jsou v rozporu se svobodou projevu, musí přestat, stejně jako zastrašování novinářů během mítinků,“ napsal Libération.

Francouzský deník také zmínil předvolební mítink 1. května ve Villepinte na severovýchodě Paříže, kde prý novinářům nebylo umožněno provádět rozhovory s radikálnějšími členy Národní fronty.

Podle serveru huffingtonpost.fr museli během mítinku novináři setrvat v určených zónách v zadní části sálu daleko od hlavního dění a na dodržování tohoto omezení dohlíželi bezpečnostní pracovníci.

„Tyto postupy, které Le HuffPost pozoroval i na jiných akcích Národní fronty, jsou typické pro extrémní pravici. Při všech politických shromážděních jsou vymezeny zóny, do kterých mají média vstup zakázán, ale pořádková služba Marine Le Penové omezuje pohyb novinářů nejvíce,“ napsal francouzský web.

 

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek