Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Ligu mistrů už si v České televizi vůbec nepustíte. Od podzimu bude jen na placené O2 TV

Ligu mistrů už si v České televizi vůbec nepustíte. Od podzimu bude jen na placené O2 TV

Zatím se o tom jen špitalo, ale teď už je to hotové. Podle informací deníku Sport si fotbalovou Ligu mistrů v České televizi od podzimu nepustíte, o nejprestižnější klubovou soutěž planety poprvé v historii přijde. Kompletní menu najdete jen na placené O2 TV, která LM vysílá už od roku 2015. Od příští sezony ovládne Ligu mistrů v českých obývacích úplně. Minimálně na tři roky.

Je to jako lavina. Cena za nejluxusnější fotbalové zboží je vyšroubovaná tak vysoko, že na ni veřejnoprávní televize už nedosáhnou. Řeč je třeba o německé ZDF, slovenské RTVS i České televizi. Všechny tyhle stanice se od Ligy mistrů odstřihnou.

Ještě na jaře bude platit současný stav: ČT má každé úterý první volbu (včetně vyřazovací části) a finále vysílá společně s O2 TV. Tenhle model fungoval poslední tři roky, ale od příští sezony, v které si hlavní fázi LM s největší pravděpodobností zahraje i český šampion, bude všechno jinak.

Podle informací Sportu získá O2 TV práva na všechny zápasy Ligy mistrů, včetně čtvrtého předkola a finále. Vysílat má též evropský Superpohár. „Nákup nových vysílacích práv můžeme komentovat až ve chvíli, kdy bude celý proces skutečně dotažen a oficiálně stvrzen podpisy všech zainteresovaných stran,“ vzkázal mluvčí O2 TV David Solnař. Podle zdroje Sportu má televize oznámit velkou novinku už brzy.

ČTĚTE VÍC NA ISPORT.CZ >>>

VŠE O PREZIDENTSKÝCH VOLBÁCH ZDE >>>