Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Muž na facebooku zveřejnil záznam vraždy. Společnost si láme hlavu, jak tomu do budoucna předcházet

Muž na facebooku zveřejnil záznam vraždy. Společnost si láme hlavu, jak tomu do budoucna předcházet

Po zveřejnění videa zachycujícího chladnokrevnou vraždu čtyřiasedmdesátiletého muže se společnost facebook začala zabývat tím, jak se lépe vypořádat s videonahrávkami s násilným a dalším nevhodným obsahem. Informovala o tom agentura Reuters. Sedmatřicetiletý Steve Stephens na svém facebookovém účtu v neděli zveřejnil v krátkém sledu tři videa – na prvním tvrdí, že se chystá spáchat vraždu, na druhém zastřelí Roberta Godwina a na třetím se k činu přizná. Záznam vraždy v Clevelandu přitom na stránkách facebooku zůstal celé dvě hodiny. 

Na jiném videu Stephens zmiňuje svou závislost na hazardu, konstatuje, že vše prohrál a vinu za to, k čemu dojde, připisuje své přítelkyni Joy Laneové. Její jméno donutil vyslovit i Godwina, kterému před výstřelem řekl: „To, co se vám stane, je její chyba.“ V dalším videozáznamu uvádí, že už zabil 13 lidí a nepřestane, dokud jej nechytí. Podle vyšetřovatelů byl Godwin zatím jedinou Stevensovou obětí.

Společnost Facebook v pondělí oznámila, že se začala zabývat tím, jak kontrolu násilného obsahu lépe zvládat. Stevens tři zmíněná videa umístil na facebook v rozpětí několika minut. Jeho účet společnost zablokovala 23 minut po ohlášení videa. „V tomto případě nám první video nikdo neohlásil, dostali jsme pouze hlášení o druhém videu - se střelbou - po více než hodině a 45 minutách poté, co bylo vyvěšeno,“ informoval za společnost Facebook Justin Osofsky.

Jmenovaná žena prostřednictvím textové zprávy televizi CBS potvrdila, že měla s podezřelým několikaletý vztah a že se k ní i jejím dětem choval dobře. Stephens pracoval jako poradce ve společnosti, jež mladým lidem pomáhá rozvíjet profesní schopnosti a najít si práci. Zaměstnavatel si Stevense před nástupem důkladně prověřoval a nic znepokojujícího neobjevil.

Policie po Stephensovi usilovně pátrá už třetí den. Požádala o pomoc veřejnost a vypsala odměnu 50 000 dolarů (1,25 milionu Kč) za poskytnutí informace vedoucí k jeho dopadení. Zároveň vyzvala obyvatele států Ohio, Indiana, Michigan, New York a Pensylvánie k obezřetnosti, neboť Stevens podle ní může být kdekoli. Signál jeho mobilního telefonu byl naposledy detekován v neděli odpoledne ve městě Erie v Pensylvánii, 170 kilometrů východně od Clevelandu.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek