Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Padesátikoruna k padesátikoruně. Víme, kolik na vás každý měsíc vydělává Facebook

Padesátikoruna k padesátikoruně. Víme, kolik na vás každý měsíc vydělává Facebook

Facebook stejně jako řada dalších technologických společností zveřejnil finanční výsledky za třetí čtvrtletí tohoto roku a může se pochlubit skvělými čísly. Za poslední tři měsíce Facebook dosáhl příjmu 10,3 miliardy dolarů a z toho pak 4,7 miliardy dolarů čistého zisku. Při srovnání s minulým rokem a stejným obdobím se jedná o růst o 47 procent. Marže se za rok zvýšila z 44 na 50 procent.

Facebooku se velmi dobře daří pomocí reklamy monetizovat návštěvníky, kteří jeho službu používají. Celosvětově se příjem na jednoho uživatele (ARPU) dostal na 5,07 dolarů, zatímco před rokem to bylo jen 4,01 dolarů. Hodnoty se pochopitelně liší dle lokality, takže Facebook ukázal i grafy pro Evropu, Čínu a podobně, viz galerie. Nejvíc vydělává na uživatelích v Evropě, kde je to aktuálně 6,85 dolarů měsíčně. Stejně jako v minulosti, Facebooku se nejvíce dařilo v mobilní reklamě, kterou podchytil velmi brzy a nyní tvoří už 88 procent všech reklamních příjmů. Minulý rok to bylo 84 procent.

Hodně lidí na obou stranách

Pokud jde o počty uživatelů, Facebooku se podařilo opět přilákat „pár“ dalších nových lidí, minimálně jednou měsíčně (MAU) ho použije 2,072 miliardy uživatelů (meziroční růst o 16 %), na denní bázi (DAU) pak 1,368 miliardy uživatelů.

Pokračování textu na Živě.cz