Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Proč Zeman chyběl ve slíbeném povolebním rozhovoru na TV Barrandov? „Řešíte nesmysly,“ mlží Ovčáček

Proč Zeman chyběl ve slíbeném povolebním rozhovoru na TV Barrandov? „Řešíte nesmysly,“ mlží Ovčáček

Prezident Miloš Zeman se měl v sobotu v půl sedmé večer - tedy po vyhlášení výsledků prezidentských voleb - objevit v pořadu TV Barrandov. Televize ale vysílání posouvala, aby ho nakonec zrušila úplně. Co bylo důvodem změny, není jasné. Prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček odbyl dotaz Českého rozhlasu s tím, že „řeší nesmysly“.


Televize Barrandov dopředu avizovala, že prezident Miloš Zeman v sobotu po oznámení výsledků druhého kola prezidentské volby poskytne rozhovor generálnímu řediteli Jaromíru Soukupovi, který s prezidentem sledoval sčítání hlasů v pražském TOP hotelu. Speciální vydání pořadu Týden s prezidentem bylo plánováno na 18.30.

Pořad však v avizovaný čas nezačal, televize ho posouvala, až ho nakonec zrušila úplně s odůvodněním, že se tak stalo „z důvodu nenadálých změn v programu hlavy státu“.

Proč prezident Zeman nakonec nedorazil na TV Barrandov, není jasné. Hradní mluvčí Jiří Ovčáček redaktorce Českého rozhlasu řekl, že prezident v těchto dnech nebude poskytovat žádné rozhovory, a proto byly všechny žádosti o interview odmítnuty. Na další dotazy už reagoval Ovčáček méně vstřícně. „Řešíte nesmysly. Chápu, že vás včerejšek (sobota; pozn. red.) zdrtil, ale neměla byste to opravdu přehánět. Jste zaměstnankyní média veřejné služby, ne aktivistkou. Odpověď jste obdržela. Jasnou,“ zpražil hradní mluvčí novinářku.

Konečné výsledky po 1. kole
Vstup do speciálu
Sečteno: 100.00%
Účast: 61.92%

 

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek