Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Rada ČT se ostře ohradila proti útokům Zemana a Soukupa na média. Zpochybňování veřejnoprávní televize je alarmující

Rada ČT se ostře ohradila proti útokům Zemana a Soukupa na média. Zpochybňování veřejnoprávní televize je alarmující

Radní České televize se ostře ohradili proti útokům, které se v poslední době objevily vůči veřejnoprávním médiím. Někteří veřejní činitelé podle ní namísto faktů argumentují polopravdami, manipulativními tvrzeními i vyslovenými nepravdami, stojí v prohlášení, pro které hlasovali všichni radní. Proti útokům prezidenta Miloše Zemana v inauguračním projevu se pak přímo vyjádřil generální ředitel ČT Petr Dvořák.

„Česká televize nesouhlasí s výroky prezidenta republiky na adresu médií, které zazněly v rámci jeho inauguračního projevu,“ prohlásil Dvořák v průběhu jednání. Zdůraznil, že televize podle něj k „inauguraci hlavy státu přistoupila naprosto profesionálně a připravila devítihodinové mimořádné živé vysílání. Přímo na Pražský had vyslala čtyři moderátory, hlavní tváře zpravodajství ČT.“ Na zajištění přenosu se podle něj podílela zhruba stovka pracovníků.

Rada v prohlášení dále uvedla, že za obzvlášť alarmující považuje „zpochybňování samotné existence veřejnoprávních médií, ať už by mělo jít o jejich likvidaci přímo, jejich zestátněním, anebo nepřímo, podřízením jejich financování např. vládě či jiným orgánům politické moci.“

Vůči Zemanovům slovům se dnes chtějí také ohradit demonstranti v několika městech České republiky. Protesty se uskuteční v Praze, v Českých Budějovicích, Táboře či Turnově. Organizátoři prezidentova slova považují za útok na svobodu slova. Poukazují také na to, že Zeman kritiku pronesl ve stejné době, kdy na Slovensku řeší vraždu investigativního novináře.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek