Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Seznam chystá zpravodajskou televizi. Spustí ji na podzim

Seznam chystá zpravodajskou televizi. Spustí ji na podzim

Česká internetová jednička Seznam se zhruba rok od spuštění svého zpravodajského portálu chystá zaútočit na domácí televizní stanice. Podle informací INFO.CZ od důvěryhodných zdrojů přímo z firmy miliardáře Iva Lukačoviče se chystá na podzim spustit vlastní televizní stanici, pravděpodobně to bude v říjnu.

INFO.CZ poslalo velmi detailní dotazy mluvčí Seznamu Ireně Zatloukalové. "V současné chvíli vám k tématu nemám co říci," odpověděla stroze. Provoz televize by podle důvěryhodných informací měl obstarat personál Seznam Zpráv, který by měl zpočátku živě vysílat šest až sedm hodin denně. Zbytek programové náplně mají obstarat pořady z videoportálu Stream, k nimž Seznam nyní horečně shání vysílací práva i pro televizní vysílání, která nemá.

Firma Ivo Lukačoviče, jež se nedávno postaral o rozruch, když se rozhodl nadále komerčně podporovat fake news weby, má pro vysílání už delší dobu připravené místo v takzvaném multiplexu, což je nezbytné pro šíření DVB-T televizního signálu.

V současnosti firma shání další zaměstnance, kteří mají rozšířit redakci Seznam Zpráv a pomoci při vysílání. Lukačovič tak dál expanduje, přestože už podle odhadů expertů z českého trhu do celého projektu investoval přes 200 milionů korun.

Bude zajímavé sledovat, jak na postup firmy zareaguje konkurence. Ředitel Nadačního fondu nezávislé žurnalistiky Josef Šlerka v pořadu Štrunc, který připravuje INFO.CZ, upozornil, že Seznam je v současnosti obrovský mediální komplex, který nejenom ovlivňuje specifickou část trhu výsledky vyhledávání, ale zároveň produkuje vlastní obsah.

"Koncentruje pozoruhodnou moc. Má Seznam Zprávy a má Novinky. A zároveň pro řadu mediálních domů zprostředkovává příjem z reklamy. Ta pozice Seznamu je velmi jednoduše napadnutelná," dodal.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek