Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Twitter hodil přes palubu svůj charakteristický princip. Limit 140 znaků definitivně padnul

Twitter hodil přes palubu svůj charakteristický princip. Limit 140 znaků definitivně padnul

Uživatelé sociální sítě Twitter mohou ode dneška psát zprávy o dvojnásobném rozsahu než dosud. Americká firma oznámila, že do jednoho příspěvku lze napsat až 280 znaků místo současných 140. Opatření se setkalo se smíšenými reakcemi a řada lidí označila prodlužování zpráv za zbytečné.

Twitter testoval používání delších zpráv na vybraných uživatelích od září a tvrdí, že zkouška měla pozitivní výsledky. "Lidem, kteří měli více prostoru na tweet, se dostalo více pozornosti, sledovalo je více lidí a strávili na twitteru více času," uvedla společnost na svém blogu.

O zvýšení počtu znaků na příspěvek uvažovala už několik let, sáhla k němu však až po 11 letech existence v době, kdy jí kvůli silné konkurenci klesají příjmy. Testováním novinek se proto snaží zvýšit návštěvnost sítě.

Změna se týká všech jazyků kromě korejštiny, japonštiny a čínštiny. Lidem píšícím v těchto jazycích stačí vzhledem k charakteru písma méně prostoru pro vyjádření, než je tomu například u francouzštiny nebo španělštiny, uvedl Twitter.