Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Twitter zablokoval tisíce účtů. Chce prý bezpečnější a zdravější virtuální prostředí

Twitter zablokoval tisíce účtů. Chce prý bezpečnější a zdravější virtuální prostředí

Kvůli porušování pravidel zablokovala americká mikroblogovací síť Twitter několik tisíc účtů. Odpojili jsme ty účty, jejichž aktivita je podezřelá, sdělil provozovatel sítě. Přesný počet pozastavených profilů není znám.

Opatření se týká i takzvaných robotických účtů, o jejichž chod se starají automatické programy. Automatizované tweetování pravidla sítě sice umožňují, nesmí ale jít o škodlivou činnost či názorovou manipulaci.

"Zablokovaný účet obdrží výzvu k poskytnutí telefonního čísla," uvedla mluvčí společnosti Twitter Emily Horneová.

Na postup firmy, která stejnojmennou síť provozuje, si již několik uživatelů stěžovalo. Vadí jim, že se jim kvůli tomu snížil počet odběratelů. Kritiku podle amerických médií vyjádřili například přední americký hlasatel nadřazenosti bílé rasy Richard Spencer nebo ultrakonzervativní rozhlasový moderátor Bill Mitchell, který je hlasitým zastáncem prezidenta Donalda Trumpa.

Horneová ke stížnostem pouze uvedla, že zablokované účty jsou rovněž vyřazeny ze seznamů odběratelů. Pokud ale majitel pozastaveného účtu poskytne telefonní číslo, bude jeho profil opět plně zprovozněn. Dodala, že opatření je součástí snahy učinit z twitteru bezpečnější a zdravější virtuální prostředí.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek