Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Vdova po Jobsovi zvažuje novou akvizici. Chce koupit BuzzFeed a rozšířit své mediální impérium

Vdova po Jobsovi zvažuje novou akvizici. Chce koupit BuzzFeed a rozšířit své mediální impérium

Laurene Powell Jobsová, vdova po zesnulém zakladateli společnosti Apple Stevu Jobsovi, vyjednává o investici do zpravodajské části populárního serveru BuzzFeed. Její společnost Emerson Collective již nyní kolem sebe soustředí několik zpravodajských serverů, loni například koupila majoritní podíl v magazínu Atlantic a v expanzi chce pokračovat. 

Jednání mezi Emerson Collective a zpravodajskou částí serveru BuzzFeed jsou zatím v počáteční fázi, o koupi společnost vyjednává prozatím s šéfredaktorem Benem Smithem, tvrdí pro server Financial Times dva zdroje obeznámené s jednáním.

Přestože ani jedna ze stran zatím námluvy nepotvrdila, spojení by dávalo smysl. BuzzFeed byl nedávno zasažen vlnou propouštění a v ohrožení je i jeho byznys model, který se soustředí na šíření zpráv prostřednictvím sociálních sítí, zejména Facebooku. Ten však v poslední době několikrát změnil své algoritmy a pro média je proto obtížnější dostat svůj obsah k co největšímu počtu čtenářů.

V roce 2017 BuzzFeed očekává tržby na úrovni 350 milionů dolarů, nicméně podle serveru Wall Street Journal bude jeho obrat o 15 až 20 procent nižší.

Jobsová má peníze i zájem o akvizice kvalitních zpravodajských webů. Po smrti svého manžela a zakladatele Applu Steva se stala se jměním 20 miliard dolarů 45. nejbohatším člověkem planety, a příjmy z dědictví z části využívala i na skupování novinářských projektů.

Kromě serveru Atlantic, ve kterém chce Jobsová v budoucnu získat stoprocentní podíl, nedávno investovala i do mediální společnosti Axios, kterou založili bývalý zaměstnanci prestižního webu Politico. A své peníze Jobsová vložila i do neziskových novinářských projektů jako ProPublica nebo Marshall Project.

„Věřím ve význam svobodného tisku a médií a v jejich roli v demokratických procesech,“ uvedla Jobsová na nedávné mediální konferenci v New Yorku.

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek