Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Velký bratr Google. Nově umí propojit nákupy kartou a váš online život

Velký bratr Google. Nově umí propojit nákupy kartou a váš online život

Velký bratr toho o vás víc zas o něco víc. Tak by se dala jednoduše popsat nová schopnost technologického giganta Google. Ten umí nově propojit data o tom, kde jste co platili kartou, s vaší online stopou. Využití to bude mít především v reklamě.

Díky své nové dovednosti, kterou Google odtajnil tento týden, společnost dokáže propojit reklamy, které se uživatelům zobrazují, a to, co si nakonec opravdu koupili. Pro firmu, která většinu svých služeb nabízí zdarma a „živí se“ do velké míry sběrem dat a jejich využitím v reklamě, je to důležitý pokrok, popisuje portál Technology Review.

V praxi to je pro Google velká výhoda. Například prodejně s nábytkem teď bude moct dokázat, že u ní zákazník udělal velký nákup právě proto, že předtím viděl její reklamu na Google. To by technologickému gigantovi mělo přinést další inzerci.

Už několik let umí Google sledovat kroky lidí díky aplikaci Google Maps. Takže to, že do obchodu zajdete, mu bylo známo. Zda jste si tam ale nakonec opravdu něco koupil, zatím nevěděl. Spojil se proto se třetími stranami, díky nimž má teď přístup k 70 procentům všech nákupů přes platební karty.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek