Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Vláda chystá změny pro novináře ve Strakově akademii: Už žádné točení před vchodem a přibudou kontroly

Vláda chystá změny pro novináře ve Strakově akademii: Už žádné točení před vchodem a přibudou kontroly

Před schůzemi vlády už novináři nebudou moci mluvit s přicházejícími ministry před budovou Úřadu vlády jako doposud. Rozhovory se členy kabinetu budou nově možné ve vestibulu hlavního vchodu, a to hodinu před začátkem jednání vlády. Úřad vlády o tom dnes informoval v dnešní tiskové zprávě.

Změna přinese médiím i členům kabinetu především větší komfort, tvrdí Úřad vlády. "Chceme vyjít vstříc novinářům a zajistit atraktivnější prostředí přímo ve vstupní aule Úřadu vlády. Inspirovali jsme se u unijních institucí, kde mají média možnost oslovovat státníky při příchodu v budově. Vypůjčíme si i výraz pro název této mediální příležitosti, nově tak budeme avizovat tzv. doorstep," sdělila vládní mluvčí Barbora Peterová.

Novináři se budou muset na tyto akce akreditovat a budou procházet standardní procedurou vstupu do budovy Úřadu vlády. Na recepci tedy budou muset překládat doklad totožnosti a novinářský průkaz a projdou bezpečnostní kontrolou. Systém akreditací a fototermíny v prostorách úřadu zůstávají i nadále stejné, dodala Peterová.

Jednobarevný menšinový kabinet Andreje Babiše (ANO) se schází zpravidla jednou týdně, ovšem v časnějších hodinách než například minulá koaliční vláda ČSSD, ANO a KDU-ČSL. Schůze nyní začínají v 06:30, v 07:00, případně v 07:30. V minulosti členové vlády jednali většinou od 09:00.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek