Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Vydavatelství Czech News Center má za sebou rekordní rok. Blesk patří mezi nejrychleji rostoucí weby

Vydavatelství Czech News Center má za sebou rekordní rok. Blesk patří mezi nejrychleji rostoucí weby

Rok 2017 byl mimořádně úspěšný pro vydavatelství Czech News Center, jehož součástí je i portál INFO.CZ. Čtenáři Blesk.cz si v uplynulém roce prohlédli 3 miliardy stránek. To je o 40 % více než v roce 2016 a řadí to Blesk.cz k nejrychleji rostoucím webům na českém trhu. K nejúspěšnějším tématům patřily články ze života celebrit, astrologie a sportovní témata.

Přelomovým byl z hlediska návštěvnosti rok 2017 jak pro Blesk, tak i pro jeho sekce. V celkovém počtu zhlédnutých stránek za rok 2017 porazil server Blesku iSport.cz svého rivala Sport patřící pod iDnes.cz a webový Blesk pro ženy pokořil již druhý rok po sobě ženskou sekci Ona na iDnes.cz.

V srpnu 2017 navíc provozovatel Blesku společnost Czech News Center zaznamenala historický úspěch, když na žebříčku návštěvnosti přeskočila společnost Mafra (provozovatele portálu iDnes) a stala se tak dvojkou českého internetu. V návštěvnosti na mobilních zařízeních dokonce zaujala první pozici. 

Návštěvnost webů sdružených pod Czech News Center meziročně vyrostla o 60 % (ze 4,2 v roce 2016 na 6,8 miliardy zhlédnutých stránek v roce 2017).