Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Vydavatelství Time odmítlo velkorysé nabídky na převzetí. Nyní by za ně nejspíše bylo rádo

Vydavatelství Time odmítlo velkorysé nabídky na převzetí. Nyní by za ně nejspíše bylo rádo

Vydavatelský dům Time Inc, do jehož portfolia patří magazíny Time, Sports Illustrated, People či Fortune, minulý měsíc odmítnul nabídky investorů na převzetí v hodnotě 18 dolarů za akcii. Nyní by však za podobné nabídky nejspíše byl ještě rád. Po oznámení hospodářských výsledků za první kvartál totiž akcie společnosti pokračovaly v propadu až na úrovně 12.5 dolaru na akcii. 

Námluvy o převzetí vydavatelství se vedly měsíce – na podzim se o něj zajímala trojice podnikatelů Edgar Bronfman, Leonard Blavatnik a Ynon Kreiz, minulý měsíc zase konkurenční vydavatelský dům Meredith. Time však dal košem oběma nabídkám, které nabízely shodně 18 dolarů za akcii firmy – tedy přibližně s 30procentní prémii oproti aktuálnímu stavu. Je dost možné, že vydavatelství nyní lituje.

Hospodářské výsledky firmy v prvním letošním čtvrtletí totiž dopadly mnohem hůře, než analytici očekávali. Vydavatelství ve čtvrtek oznámilo, že v prvním kvartále utržilo jen 636 milionů dolarů, ztráta firmy pak byla v úvodu letošního roku 18 centů na akcii při očekávání 15 centů na akcii. Time se rovněž rozhodnul, že razantně sníží vyplácenou dividendu na pouhé 4 centy na akcii z původních 19 centů na akcii.

Akcie firmy na tyto zprávy reagovaly prudkým poklesem a padaly o 16 procent na 12.5 dolaru.

To, že se vydavatelství nedohodlo na svém prodeji je podle analytiků překvapivé, jednání se vlekla měsíce, společnost se však očividně rozhodla, že samotné se jí bude dařit lépe. Podle svého nového výkonného ředitele Riche Battisty bude vydavatelství nyní snižovat náklady, omezí některé nejádrové aktivity a bude se soustředit na své nejznámější brandy v oblasti digitální distribuce obsahu a produkce videa. „Uvidíte, že u snižování nákladů budeme chytří a agresivní,“ řekl Battista.

Pro společnost Time Inc. pracuje přibližně 7400 zaměstnanců.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek