Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Windows 10 má v počítači půl miliardy lidí. Firma snila o dvojnásobku

Windows 10 má v počítači půl miliardy lidí. Firma snila o dvojnásobku

Nejnovější operační systém společnosti Microsoft Windows 10 v současné době využívá půl miliardy počítačů. Od září loňského roku se tento počet sice zvýšil o sto tisíc, za cílem firmy instalovat tento software do jedné miliardy přístrojů do roku 2018 však citelně zaostává.

S operačním systémem Windows 10 se společnosti podařil comeback po katastrofálním neúspěchu Windows 8. Dostat se na polovinu plánovaného počtu trvalo Microsoftu téměř dva roky, uvedla agentura AP.

Generální ředitel Microsoftu Satya Nadella, který údaje zveřejnil na konferenci společnosti v Seattlu, prohlásil, že poté, co se firma soustředila na mobilní přístroje a internetové služby, se nyní hodlá zaměřit na umělou inteligenci.

Společnost dále oznámila, že komerční verze Office 365 má 100 milionů aktivních uživatelů a osobní asistentka s hlasovým ovládáním Cortana asi 140 milionů.

Operační systém Windows 10 je postaven tak, aby fungoval jako jednotná platforma pro osobní počítače, laptopy, tablety, smartphony, malé vestavěné systémy i herní konzoli Xbox One.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek