Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Z O2 TV na konci roku odejde její ředitel David Duroň

Z O2 TV na konci roku odejde její ředitel David Duroň
 

Z internetové televize O2 TV odejde na konci roku její ředitel David Duroň. Operátora O2 opustí po čtyřech letech. Jeho nástupce firma oznámí v následujících týdnech. Na dotaz ČTK to dnes potvrdilo tiskové oddělení operátora. Duroň z firmy odchází na vlastní žádost, své budoucí angažmá zatím nechtěl oznámit.

Pod Duroňovým vedením se O2 TV zařadila k největším hráčům na televizním trhu. Do září se počet zákazníků O2 TV meziročně zvýšil o 4,5 procenta na 230.000, k tomu 35.000 domácností službu využívá na více televizích najednou. Výnosy z internetové televize jsou jednou z růstových oblastí segmentu pevných linek.

Za akvizice nových vysílacích práv a stanic pro O2 TV je nadále zodpovědná manažerka obsahu Anna Lenerová. Sportovní stanice O2 TV Sport, O2 TV Fotbal a O2 TV Tenis má v gesci výkonný ředitel Marek Kindernay. Sportovní nabídka zahrnuje mimo jiné utkání první české fotbalové ligy, Ligy mistrů nebo tenisové turnaje ATP a WTA, placené a dostupné v aplikaci hybridní televize HbbTV.

Majoritním vlastníkem O2 je s více než 80 procenty investiční skupina PPF. Ve funkci generálního ředitele O2 má od ledna Tomáše Budníka vystřídat dosavadní šéf komerční divize Jindřich Fremuth. Tato změna ale s Duroňovým odchodem podle informací ČTK nesouvisí.

Digitální televize O2 TV Sport zahájila vysílání v srpnu 2015. O rok později se přidal specializovaný kanál O2 TV Fotbal a letos v lednu společnost spustila obdobný program zaměřený na přenosy tenisových utkání.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek