Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Zaorálek zvedl rukavici. Těsně před volbami půjde do duelu s Babišem na Nově, debata ČT se rozpadá

Zaorálek zvedl rukavici. Těsně před volbami půjde do duelu s Babišem na Nově, debata ČT se rozpadá

Vysněné televizní sólo Andreje Babiše vzalo za své. Volební lídr ČSSD Lubomír Zaorálek na svém twitteru potvrdil, že se hodlá zúčastnit předvolebního duelu na Nově. K němu ho před časem vyzval Andrej Babiš, který oznámil, že se nezúčastní tradiční Superdebaty České televize a dá přednost právě komerční stanici. Teoreticky hrozilo, že by Babiš v lukrativním čase těsně před volbami dostal sólový prostor bez konfrontačních otázek. Zaorálek se chce s favoritem sněmovních voleb střetnout v tématu mezd a levné práce.

Horký politický podzim bude v tuzemských televizních stanicích vrcholit 19. října. Jak jako první informoval server HlídacíPes a následně doplnil web Mediaguru, Nova se odhodlala k radikálnímu kroku a svoji finální debatu – ještě v době, kdy se jí hodlal účastnit jen Babiš – postavila přímo proti Superdebatě České televize. 

Tu bude den před volbami moderovat Václav Moravec. Poběží na ČT24 a ČT1 od 20:00 do 22:00 za účasti publika a v přímém přenosu z Kongresového centra v Praze.

Moravcovi nicméně budou chybět dva favorité a dva politici, kteří ve volbách svedou hlavní souboj. „To nasazení programů proti sobě mi připadá nestandardní, říkám si teď, že není čas na pocity,“ uvedl k tomu Zaorálek a dodal, že „je připraven“.

Babiš Zaorálka k účasti v duelu na Nově vyzval tweetem a těžko vyčíst, zda v tu chvíli věřil, že Zaorálek na výzvu kývne. Nicméně se tak stalo a šéf hnutí ANO rázem přichází o cenný televizní prostor, ve kterém mohl těsně před hlasováním oslovit národ rozhodně efektivněji než na ČT, kde by byl konfrontovaný se zkušeným moderátorem i politickou konkurencí.

Jak INFO.CZ psalo v komentáři k tématu, „šéf hnutí ANO není příliš obratným rétorem, konfrontaci se svými protivníky se spíše vyhýbá“. To je dobré mít na paměti – Zaorálek je naopak považovaný za zkušeného řečníka, který má nad Babišem v tomto směru jasnou převahu.

Ovšem má to i odvrácenou stranu. Babišův jednoduchý a přímý styl může řadě diváků Novy imponovat víc, než Zaorálkovy politické úvahy. Šéf ČSSD navíc avizoval, že důvodem, proč do duelu jde, je potřeba věnovat se nízkým mzdám a Babišovým návrhům ohledně levné zahraniční pracovní síly, která má dle šéfa ANO sehrát výraznou roli v budoucnosti Česka.

„Já říkám, že to je úplně špatně. To naopak bude konzervovat mizerné mzdy, které tady máme. Já říkám: dělejme právě opak. Místo levné pracovní síly tlačme výše mzdy našich lidí, kteří tady pracují. Tohle téma mi připadá úplně zásadní, proto jsem připraven o něm debatovat s Andrejem Babišem,“ uvedl Zaorálek.

Česká televize zatím na neúčast dvou klíčových politiků v její debatě nereagovala.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek