Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Zaškrtni, že jsi v pořádku. Facebook spustil po útoku v Londýně kontrolu bezpečnosti

Zaškrtni, že jsi v pořádku. Facebook spustil po útoku v Londýně kontrolu bezpečnosti

Sociální síť Facebook po sobotním teroristickém útoku v Londýně, během něhož zemřelo sedm lidí a dalších nejméně 48 bylo zraněno, aktivovala službu, skrze níž mohli dát uživatelé Facebooku najevo svým blízkým, že jsou v pořádku.

Služba se jmenuje „Safety Check“. Obyvatelé Londýna v ní mohli zaškrtnout, že jsou v pořádku a následně jejich přátelům na Facebooku přišlo upozornění, že teroristický útok přežili ve zdraví. Služba funguje i opačným směrem – pokud měl třeba rodič starost o svoje dítě a nemohl se mu dovolat, mohl mu prostřednictvím služby poslat žádost, aby potvrdilo, že je v pořádku.

Facebook tuto službu poprvé aktivoval v roce 2011. Zpočátku byla užívána hlavně během přírodních katastrof, v roce 2015 jí Facebook spustil také během teroristických útoků v Paříži. Podle deníku Metro UK byla služba v minulosti používána rovněž během útoku v Orlandu či nedávném útoku ve Westmisteru. Fox Business uvádí, že služba byla během dvou let aktivována více než 600 krát.

Facebook o nasazení služby začne uvažovat v okamžiku, kdy od agentur NC4 a iJET International dostane upozornění o události. Poté začne monitorovat statusy, které uživatelé v místě neštěstí zveřejní, a pokud jich je určité množství, službu spustí.

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek