Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Žebříčku nejúspěšnějších příspěvků na Twitteru za rok 2017 vévodí kuřecí nugetky. A Obama převálcoval Trumpa

Žebříčku nejúspěšnějších příspěvků na Twitteru za rok 2017 vévodí kuřecí nugetky. A Obama převálcoval Trumpa

Sociální síť twitter je pro amerického prezidenta Donalda Trumpa nejoblíbenější prostředek pro komunikaci s veřejností. K občanům Spojených států i celému světu zde promlouvá takřka každý den, bez okolků zde sdílí své názory a neváhá se zde obouvat i do politických protivníků. Přestože jeho twitterový účet sleduje přes 44 milionů lidí, zase tak úspěšný Trump na oblíbené sociální síti není. Ani v letošním roce se jeho příspěvky nedostaly do TOP desítky těch nejlajkovanějších a nejretweetovanějších. Úspěch naopak slaví jeho předchůdce Barack Obama, jehož tři tweety jsou mezi nejsdílenějšími příspěvky roku 2017.

Blíží se konec roku, což pro mnohé znamená bilancování uplynulých 12 měsíců – twitteru nevyjímaje. Známá sociální síť vytvořila žebříček deseti tweetů, které se lidem v roce 2017 nejvíc líbily nebo je nejčastěji retweetli na vlastní zeď.

Na vrchol pomyslného žebříčku se dostal 17letý Američan Carter Wilkerson, který se skrze svůj twitterový účet zeptal oblíbeného řetězce rychlého občerstvení Wendy’s, kolik retweetů musí mít jeho příspěvek, aby získal kuřecí nugetky na rok zdarma. Na to mu firma odpověděla, že 18 milionů. Carter proto požádal uživatele twitteru o pomoc – zatím jeho příspěvek sdílelo 3,6 milionu lidí, což má k 18 milionů ještě daleko. Může ho ale hřát, že jeho příspěvek stal tím nejretweetovanějším v roce 2017.

Kdo si ale výsledek bilancování za rámeček určitě nedá, je velký milovník twitteru Donald Trump. Jeho tweety se mezi deset nejoblíbenějších ani nejsdílenějších vůbec nedostaly. Cenou útěchy pro něj však může být alespoň to, že je světovým lídrem, o kterém uživatelé v uplynulém roce nejčastěji tweetovali.

V porovnání s bývalým šéfem Bílého domu ale Trump z pomyslné soutěže odchází jako zpráskaný pes. Tři tweety Baracka Obamy se totiž dostaly na seznam deseti nejsdílenějších. Jeden z jeho twitterových příspěvků se zároveň stal tím nejlajkovanějším. Víc než čtyři a půl milionu lidí dalo červené srdíčko fotce, na které Obama skrz okno hledí do tváří čtyř malých dětí, z nichž jedno je černé pleti. Obama tak vystoupil proti rasistickým projevům po rasových nepokojích ve Virginii. Příspěvek se zároveň stal druhým nejretweetovanějším.

Obama si připsal i pátý nejsdílenější tweet roku 2017. Byl jím jeden z posledních příspěvků ve funkci prezidenta Spojených států, ve kterém napsal: „Děkuji za všechno. Moje poslední prosba je stejná jako moje první. Žádám vás, abyste věřili – ne v moji schopnost něco změnit, ale ve vaši.“

Mezi nejsdílenější příspěvky se vyšplhal i tweet zpěvačky Ariany Grande po jejím květnovém koncertu v britském Manchesteru, který se stal terčem brutálního teroristického útoku. Zpěvačka v twitterovém příspěvku napsala: „Zlomená. Z hloubi mého srdce, je mi to tak tak líto. Nemám slov.“

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek