Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Zemanovo sólo na Nově diváky táhlo. Rozhovor s prezidentem vidělo 1,5 milionu lidí

Zemanovo sólo na Nově diváky táhlo. Rozhovor s prezidentem vidělo 1,5 milionu lidí

Předvolební pořad s prezidentem Milošem Zemanem sledovalo v neděli večer na televizi Nova 1,5 milionu diváků starších 15 let. Je to zhruba 30 procent všech lidí této věkové kategorie, kteří v tu dobu měli zapnutou televizi, vyplývá z dat společnosti Nielsen Admosphere. Informoval o tom Vojtěch Boháček z Novy. Druhý z finalistů prezidentské volby Jiří Drahoš účast ve vysílání odmítl, přednost dal setkáním s voliči v Brně a Ostravě.

Zemana dnes čeká další z televizních vystoupení před závěrečným kolem volby hlavy státu. Bývalý předseda Akademie věd Drahoš za ním ani tentokrát do televize Barrandov diskutovat nepřijde.

V podvečer se sejde s voliči v pražské Lucerně spolu s dalšími kandidáty z prvního kola - Michalem Horáčkem, Markem Hilšerem a Pavlem Fischerem. Ti mu opakovaně vyjádřili podporu. Zeman s Drahošem se před kamerami utkají až v úterý v debatě televize Prima a poté ve čtvrtek v České televizi.

Volební místnosti se otevřou opět v pátek odpoledne. Kdo bude hlavou státu po dalších pět let, bude známo o den později.

Kompletní zpravodajství k prezidentským volbám 2018 najdete zde>>>