Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Zuckerberg: Facebook už brzy bude číst vaše myšlenky

Zuckerberg: Facebook už brzy bude číst vaše myšlenky

Kdo by se v budoucnosti zdržoval psaním na sociální sítě, když by své statusy mohl sdílet pomocí pouhé myšlenky – tedy bez samotného „datlování“ slov a vět do klávesnic telefonu či počítače. Přesně tak má vypadat Facebook budoucnosti. 

Zuckerberg během závěrečného dne konference F8 uvedl, že Facebook pracuje na vývoji technologie ovládání počítačů pouze pomocí myšlenek. Projekt, který je zatím v počátečních fázích, počítá s využitím zařízení na detekci mozkových vln, uvádí server BBC. Tedy bez nutnosti předchozího chirurgického zásahu do těla uživatele.

„Pracujeme na projektech, díky nimž budete moci psát přímo vaším mozkem. Psaní statusů či poznámek bude až pětkrát rychlejší, než současné vyťukávání pomocí prstů na chytrých telefonech,“ říká Zuckerberg na svém facebookovém profilu.

Přestože současná technologie zatím tyto vize v realitu převést nedokáže, Facebook na svých projektech budoucnosti zaměstnává desítky vědců a akademiků.

V současné době nabízí věda k dispozici „jen“ EEG, které dokáže monitorovat elektrické impulzy mozku pouze v omezené míře. A k provádění různých úkonů skrze pouhé myšlenky – například ovládání počítače – by zatím bylo třeba implantace počítačového čipu přímo do mozku.

„Technologie bude muset být vyvinutější, než kompletně uskutečníme naše vize, nicméně to, na čem pracujeme nyní, je první krok,“ nevzdává se vizionář Zuckerberg.