Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

100 tisíc zrušených víz za jediný týden. Washington poprvé odhalil dopady imigračního výnosu

100 tisíc zrušených víz za jediný týden. Washington poprvé odhalil dopady imigračního výnosu

Imigrační výnos amerického prezidenta Donalda Trumpa zrušil za první týden na sto tísíc víz občanů ze sedmi muslimských zemí, na které se zákaz vstupu vztahuje. Představitelé administrativy to řekli při soudu s dvojicí z Jemenu, která se brání vyhoštění. Ministerstvo zahraničí poté uvedlo, že zrušených dokumentů je výrazně méně.

Jemenští bratři přiletěli na letiště Dulles ve státě Virginia minulou sobotu. Úřady jim rychle odebraly jejich povolení k pobytu a posadily je na letadlo do Etiopie.

„To číslo 100 tisíc mi vyrazilo dech," řekl u soudu obhájce mužů Simon Sandoval-Moshenberg. 

Státní zástupce neřekl, kolik lidí už muselo kvůli imigračnímu výnosu a zrušeným dokumentů z letiště Dulles odletět. Zdůraznil ale, že všichni se zelenými kartami mohli na území Spojených států zůstat. Podle ministerstva zahraničí je ale počet zrušených víz výrazně nižší. Pohybovat by se podle něj měl okolo hranice 60 tisíc. Údaj, který zazněl u soudu, podle pracovníků resortu zahrnoval i diplomatická víza, na které se nařízení nevztahuje, a již propadlé dokumenty.

Vláda při soudech, jako je ten Tawaka a Ammara Azizových, postupuje případ o případu. Často dostanou nabídku nového víza a návratu do USA výměnou za to, že žalobu stáhnou. 

Soudce nicméně výnos při dnešním jednání označil za „chaos," o jeho dopadech se podle něj předem příliš nepřemýšlelo. 

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek