Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

150 000 lidí bez elektřiny a lokální záplavy. Východ USA trápí sněhová bouře Stella

150 000 lidí bez elektřiny a lokální záplavy. Východ USA trápí sněhová bouře Stella

Silná sněhová bouře Stella udeřila na východní pobřeží USA. I když například v New Yorku je její dopad slabší, než se očekával, problémy působí. V postižených oblastech je ochromena letecká doprava a lidé někde ani nevycházejí z domovů.

Bez elektřiny je podle hlášení americké Národní gardy téměř 150 tisíc lidí žijících na severovýchodě USA, zejména ve státech Delaware, New Jersey a Pensylvánie.

Meteorologická služba vydala varování pro celkem devět amerických států. Ve Vermontu bouře narušila průběh místních voleb, pobřeží státu New Jersey včetně letoviska Atlantic City postihly záplavy.

Ve státě Connecticut až 60 centimetrů vysoké závěje komplikovaly silniční dopravu. V celém státě byla zastavena letecká a autobusová doprava.

New Yorku se největší nápor vichřice vyhnul, během odpoledne sníh přešel v slábnoucí déšť. Podle místní radnice by se město mohlo vrátit do normálního provozu už během středeční ranní dopravní špičky. Znovu se otevřou i školy.

Newyorská radnice preventivně vyslala do ulic 1 600 pluhů a téměř 700 posypových aut. Ve městě zůstaly zavřené školy i sídlo OSN nebo Metropolitní muzeum. Provoz nadzemní části newyorského metra byl kolem oběda pozastaven, doprava na předměstí byla zastavena úplně.

V některých oblastech se husté sněžení očekává až do středečního rána. Nejhůře má být zasažen region Nové Anglie na severovýchodě USA.

K varování se připojil i prezident Donald Trump, když v pondělí na twitteru vyzval, aby lidé sledovali pokyny místních úřadů. Kvůli počasí bylo odloženo Trumpovo setkání s německou kancléřskou Angelou Merkelovou.