Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

25 let se bude mýt vodou ze záchodu. Pákistánský advokát řekl, co čeká pašeračku Terezu ve vězení

1080p720p360p

Jaká je budoucnost Terezy H. (21) z Uherského Hradiště, kterou na mezinárodním letišti v Láhauru chytli při pašování 9 kil heroinu? Její situaci nevidí pákistánský advokát příliš růžově.

 

„Nebude to mít lehké. Zločiny spojené s drogami jsou v Pákistánu a okolních zemích jedny z nejhůře posuzovaných,“ zdůraznil právník, který si nepřál být jmenován. Zároveň upřesnil informace o možném trestu. „Trest smrti se tady za tyto delikty neukládá. Odhaduji ale, že ji odsoudí k 25 letům vězení,“ upřesnil. Ani to ale pro Terezu není výhra.

 

„Na jeden záchod je tu třeba dvacet lidí a nikdo tam neuklízí. Nemůžete si být rovněž jistí, že voda, kterou se myjete, neprošla záchodem,“ popsal Blesku otřesné podmínky v tamní base. Jakmile Terezu přestěhují do věznice, bude ji moci rodina navštěvovat.

„O návštěvy se ale musí zažádat a trvá hodně dlouho, než povolení vydají. Ambasáda má samozřejmě jiná práva a vyřídí si to snad dříve,“ míní právník. Obává se, že Češku brzy přepadnou psychické problémy: „Pro Evropany je to tu zvlášť hrozné, Pákistánci jsou na těžké podmínky zvyklí.“

Více čtěte na webu Blesk.cz.