Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

3 důležité věci, které se dějí ve světě právě teď

3 důležité věci, které se dějí ve světě právě teď

USA podle amerického prezidenta trvají na územní celistvosti evropských zemí a postoj k ukrajinské krizi nemění.  Německo loni deportovalo rekordní počet migrantů a Marine Le Penová dohání své soupeře v průzkumech. Jaké události se dnes vyplatí ve světě sledovat? 

Postoj USA k ukrajinské krizi se nemění

Americký viceprezident Mike Pence dal v Bruselu najevo, že se postoj Spojených států k ukrajinské krizi nemění ani po nástupu Donalda Trumpa do Bílého domu. USA i nadále trvají také na suverenitě a územní celistvosti evropských zemí, uvedl Pence po dnešním jednání s předsedou Evropské rady Donaldem Tuskem. Rusko má podle slov amerického viceprezidenta plnit závazky vyplývající z mírových dohod, které byly dohodnuty v běloruském Minsku v roce 2015, a obě strany musí okamžitě zajistit příměří. 

Německo deportovalo loni rekordní počet migrantů

Spolkový ministr při úřadu kancléřky a koordinátor pro záležitosti uprchlíků Peter Altmaier se ohradil proti kritice, že země vrací do domovských zemí jen malý počet příchozích běženců. Podle jeho slov jich Německo v loňském roce deportovalo rekordní počet a letos opět očekává nárůst. Dále uvedl, že se počty uprchlíků v loňském roce snížili a stanovili pravidla pro integraci cizinců.

Marine Le Penová získává další voliče

Kandidátka francouzské krajní pravice na hlavu státu Marine Le Penová dosahuje v průzkumech nových maxim. Přestože se nadále předpokládá, že ve druhém kole prezidentské volby prohraje, její soupeři citelně ztrácejí náskok. Nyní je připraveno ji ve druhém kole volit 42 až 44 procent voličů. Nadále není jasné, koho Le Penová bude mít za soupeře. V prvním kole by šéfka Národní fronty měla s přehledem vyhrát s 27 procenty hlasů. O druhé místo se dělí bývalý premiér a kandidát tradiční pravice François Fillon s bývalým ministrem hospodářství a centristou Emmanuelem Macronem - každý z nich by měl dostat po 20 procentech hlasů.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek