Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

3 důležité věci, které se dějí ve světě právě teď

3 důležité věci, které se dějí ve světě právě teď

Trumpův ministr spravedlnosti zamlčel, že se scházel s ruském velvyslancem. Le Penová naráží na zásadní překážku v jejím tažení na post prezidentky Francie a Evropská unie je připravená trestat země, které nechtějí přijmout uprchlíky. Co se dnes vyplatí sledovat? 

Trumpův ministr spravedlnosti se scházel s ruským velvyslancem

Americký ministr spravedlnosti Jeff Sessions si zadělal na potíže na domácí politické scéně. V rámci předvolební kampaně se podporovatel Donalda Trumpa dvakrát sešel s ruským velvyslancem. V Senátu ale tuto skutečnost zamlčel, ačkoli byl na kontakty s Moskvou přímo tázán. Sessions, jehož úřad setkání posléze potvrdil, se brání, že s ambasadorem neřešil kampaň. Vedení demokratů v Kongresu žádá, aby odstoupil z funkce. 

Le Penové hrozí tříletý trest

Evropský parlament částečně zbavil lídryni francouzské krajní pravice a favorizovanou kandidátku pro nadcházející prezidentské volby imunity. To pro političku může znamenat zásadní překážku na cestě k prezidentskému postu. Úřady se o Le Penovou zajímají kvůli sdílení snímků zločinů páchaných samozvaným Islámským státem. Le Penová je ve Francii vyšetřovaná kvůli tomu, že na svůj twitter umístila trojici drastických fotografií zachycujících popravu amerického novináře Jamese Foleyho, kterého islamisté zavraždili. Částečně zrušení imunity umožňuje její obvinění, které by podle agentury Reuters mohlo případně vyústit i v tříletý trest.

Trest pro země, které nechtějí přijímat migranty

Evropská komise opět vyzvala členské státy Evropské unie, aby urychlily tempo přesunu migrantů, a pomohly tak snížit tlak u hranice EU. Své sliby zatím naplnilo pouze několik z nich. Komise pohrozila, že je připravena usilovat o potrestání zemí, které odmítají přijmout migranty, kteří jsou teď v Itálii a Řecku. V dokumentu pro nadcházející summit EU komise současně vyzvala ke zpřísnění národních zákonů a postupů proti migrantům bez nároku na azyl.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek