Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

3 důležité věci ze světa, které byste dnes měli vědět

3 důležité věci ze světa, které byste dnes měli vědět

Britským Manchesterem v noci na dnešek otřásly výbuchy. V okolí koncertní haly zemřelo nejméně 22 lidí, dalších 59 je zraněných. Podle policie šlo o teroristický útok, na místě se podle všeho odpálil sebevražedný atentátník. Co dalšího se děje ve světě?

Výbuch v Manchesteru

Nejméně 22 lidí zemřelo při výbuchu po koncertu americké zpěvačky Ariany Grandeové v britském Manchesteru. Dalších 59 je zraněných. Policie případ vyšetřuje jako teroristický čin. Na vině ho má pravděpodobně sebevražedný atentátník, který se na místě odpálil výbušninou. O jeho identitě zatím policie mlčí. Britské strany už kvůli incidentu přerušily volební kampaň.

Úřady zjišťují, jestli v Manchesteru zemřeli Češi

Česká diplomacie zatím nemůže stoprocentně vyloučit to, že mezi oběťmi či zraněnými noční exploze v anglickém Manchesteru jsou i čeští občané. Diplomaté prostřednictvím svého velvyslanectví v Londýně i honorární konzulky v Manchesteru průběžně zjišťují bližší informace a jsou ve spojení také s metropolitní policií v Manchesteru.

 

Trump se sejde s vůdcem Palestiny

Americký prezident Donald Trump pokračuje ve své první zahraniční cestě. Dnes se sejde s palestinským vůdcem. Mahmúdem Abbásem. Očekává se, že tématem rozhovoru bude mírový proces mezi Izraelem a Palestinci. Trump již v pondělí při setkání s izraelským premiérem Benjaminem Netanjahuem vyzval k oživení mírových snah. Prohlásil také, že v procesu usmíření mezi Palestinci a Izraelci vidí nové možnosti, které dosud neexistovaly. Odpoledne pak odletí do Itálie, kde se sejde s italským prezidentem Sergiem Mattarellou, premiérem Paolem Gentilonim a bude mít audienci u papeže Františka ve Vatikánu.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek