Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

3 důležité věci ze světa, které byste dnes měli vědět

3 důležité věci ze světa, které byste dnes měli vědět

Britské bezpečnostní služby po teroristickém útoku posilují bezpečnost, do ulic vyrazí pět tisíc vojáků. Donald Trump ukončil svoji návštěvu na Blízkém Východě a přemístil se do Itálie, kde se ve Vatikánu setká s papežem Františkem. A co dalšího se dnes bude dít za hranicemi?

Britské ulice bude po útoku střežit 5 tisíc vojáků

Až 5 000 vojáků bude rozmístěno v ulicích britských měst v reakci na pondělní útok, při němž sebevražedný atentátník v Manchesteru zabil 22 lidí a 59 zranil. Oznámila to v úterý britská premiérka Theresa Mayová, podle níž existují obavy, že útočník měl další komplice. Británie také z tohoto důvodu zvýšila stupeň ohrožení terorismem v zemi na kritický, tedy nejvyšší možný. Vyšetřovatelé uvedli, že útok pravděpodobně spáchal 22letý Brit narozený libyjským rodičům Salman Abedi. Policie se obává, že Abedi mohl být součástí širší sítě teroristů inspirovaných radikálním hnutím Islámský stát (IS). Podle policie může být mezi unikajícími teroristy i výrobce bomby, jíž sebevrah zaútočil na koncertě americké zpěvačky Ariany Grande.

Donald Trump se setká s papežem Františkem

Americký prezident Donald Trump stráví většinu dnešního dne v Římě, kam přiletěl z Izraele v úterý vpodvečer. Ráno šéfa Bílého domu čeká setkání s hlavou římskokatolické církve papežem Františkem, po němž bude následovat prohlídka baziliky svatého Petra. Setkání papeže s prezidentem USA je očekáváno se zájmem, protože František během loňské kampaně před americkými prezidentskými volbami nešetřil kritikou na Trumpovu adresu. Oba muži mají diametrálně odlišné názory na řadu otázek, zejména na klimatické změny nebo na migraci.

Na Mount Everestu našli další mrtvé horolezce

Čtyři mrtvá těla byla nalezena ve stanu v nejvyšším výškovém táboře na Mount Everestu. Oznámila to agentura AP s odvoláním na nepálského vládního činitele a koordinátora záchranných operací. Podle nich je našel tým záchranářů, kteří se vydali pro tělo slovenského horolezce Vladimíra Štrby, jenž na Everestu zahynul o víkendu. Identita obětí, které byly objeveny v noci na dnešek, stále není známá. Na místo se vypravili další záchranáři, aby zjistili více podrobností. List Himalayan Times napsal, že mezi mrtvými je jedna žena. Dvě oběti jsou prý cizinci a dva zemřelí horolezci jsou místní.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek