Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

3 důležité věci ze světa, které byste dnes měli vědět

3 důležité věci ze světa, které byste dnes měli vědět

V Itálii dnes startuje dvoudenní summit skupiny nejvyspělejších světových ekonomik G7. Pozornost zde bude upřena především na amerického prezidenta Donalda Trumpa, který se s ostatními lídry rozchází například v otázce globálního oteplování nebo vztahu k Rusku a trnem v oku jsou i jeho ochranářské tendence v ekonomice. Jaké další zprávy ze světa se dnes vyplatí sledovat?

V Itálii začíná dvoudenní summit zemí G7

V jihoitalské Taormině dnes začíná dvoudenní summit skupiny nejvyspělejších světových ekonomik G7. Světoví lídři budou jednat o boji proti terorismu, klimatických změnách, mezinárodním obchodu, migraci nebo otázce hospodářského rozvoje Afriky, z níž do Evropy míří mnoho převážně ekonomických migrantů. Pozornost bude upřena hlavně na amerického prezidenta Donalda Trumpa, který se rozchází v názorech s ostatními vrcholnými představiteli u řady témat. Trump má vstřícnější vztah k Rusku, naopak odmítavěji se staví k boji proti globálnímu oteplování, k redukci využívání fosilních paliv a kladně není hodnocena ani jeho ochranářská tendence v ekonomice.

Policie v Manchesteru zatkla kvůli útoku desátého muže

Policie v Manchesteru oznámila, že v rámci vyšetřování pondělního teroristického útoku, při kterém zahynulo 22 lidí, zadržela dalšího podezřelého. Počet zatčených tak stoupl na deset. K nejnovějšímu zadržení došlo dnes ráno ve čtvrti Moss Side, která leží v centru města. Ve vazbě podle agentury Reuters setrvává osm lidí – jeden muž a žena byli propuštění bez vznesení obvinění. Šéf manchesterské policie Ian Hopkins ve čtvrtek oznámil, že dosavadní zatčení ve snaze rozkrýt možnou teroristickou síť zodpovědnou za útok jsou „významná“ a razie budou pokračovat i nadále.

FBI vyšetřuje i Trumpova zetě a poradce Kushnera

Podle amerických médií má FBI v rámci vyšetřování údajného ruského ovlivňování amerických prezidentských voleb v hledáčku také Trumpova zetě a poradce Jareda Kushnera. Vyšetřovatelé FBI si myslí, že Kushner má důležité informace týkající se vyšetřování, uvedla televize NBC. Upřesnila, že to neznamená, že by manžel Ivanky Trumpové byl podezřelý ze spáchání nějakého deliktu či zločinu. Podle listu The Washington Post se vyšetřovatelé zajímají o řadu schůzek, jichž se Kushner zúčastnil, jakož i o povahu jeho kontaktů s Ruskem. Podle zdrojů obeznámených s vyšetřováním jde o schůzky s ruským velvyslancem Sergejem Kisljakem nebo s jedním ruským bankéřem.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek