Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

3 důležité věci ze světa, které byste dnes měli vědět

3 důležité věci ze světa, které byste dnes měli vědět

Francouzský prezident Emmanuel Macron se dnes setká s ruským protějškem Vladimirem Putinem. Jde o první schůzku obou prezidentů poté, co Macron Rusko obvinil z hackerských útoků namířených proti členům jeho předvolební kampaně. Jaké další zprávy ze zahraničí by vám dnes neměly uniknout?

Francouzský prezident Macron přijme Putina ve Versailles

Nový francouzský prezident Emmanuel Macron dnes přijme šéfa Kremlu Vladimira Putina. Oba politici se setkají v paláci ve Versailles u příležitosti zahájení výstavy o ruském caru Petru I. Velikém. Jednat budou o vývoji rusko-francouzských vztahů, o budoucnosti Evropské unie, o boji proti terorismu a o regionálních krizích na Ukrajině, v Sýrii, v Severní Koreji a v Libyi. Cílem setkání bude podle francouzských médií obnovení důvěry poté, co Macron obvinil Rusko z hackerských útoků proti elektronickým účtům členů jeho předvolební kampaně. „Budu s ním mít náročný dialog a budu diskutovat o všech problémech,“ řekl Macron francouzskému nedělníku Le Journal du dimanche.

KLDR odpálením blíže neurčené střely opět provokuje sousedy

Severní Korea dnes ráno místního času vystřelila blíže neurčenou střelu ze svého východního pobřeží. Uvedla to jihokorejská armáda, podle které zřejmě šlo o raketu krátkého doletu. Odpal přichází po sérii zkušebních testů raket v posledních týdnech. Střela podle tiskové agentury Jonhap, která se odvolává na blíže neurčené zdroje, pravděpodobně spadla do japonských vod. Raketa dolétla asi 450 kilometrů a přistála v moři. Japonsko se proti testu rakety KLDR ohradilo. Tyto testy jsou velmi problematické kvůli bezpečnosti lodí a letecké přepravy a je jasné, že porušují rezoluci Rady bezpečnosti OSN, uvedl mluvčí japonské vlády Jošihide Suga.

Aerolinky BA chtějí dnes obnovit lety z Gatwicku a většinu z Heathrow

Britské aerolinky British Airways (BA) měly po sobotním výpadku počítačového systému dnes brzy ráno stále problémy při vypravování svých letů z londýnského letiště Heathrow, oznámil provozovatel letiště. Aerolinky na svém twitterovém účtu uvedly, že z londýnské letiště Gatwick chtějí ještě dnes plně obnovit lety a z Heathrow mají odletět všechny dálkové lety a vysoký podíl spojení na kratší vzdálenosti. Lety však mohou být zpožděné. Aerolinky v sobotu postihl výpadek počítačových systémů a společnost kvůli tomu musela zrušit veškeré své lety z obou letišť. V neděli se BA podařilo část letů ze dvou největších letišť vypravit, stovky cestujících však stále čekají hodiny na letišti Heathrow.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek