Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

3 důležité věci ze světa, které byste dnes měli vědět

3 důležité věci ze světa, které byste dnes měli vědět

Severoatlantická aliance (NATO) se rozšíří o nového člena - 29. státem uskupení se stane Černá Hora. Ve Velké Británii se večer uskuteční pieta za zemřelé během sobotního teroristického útoku a opět se rozproudí předvolební kampaň. Co dalšího nás dnes čeká ve světě?

Severoatlantická aliance se rozšíří o Černou horu

Černá Hora se dnes oficiálně stane 29. členem NATO. Slavnostního uložení černohorských přístupových dokumentů na americkém ministerstvu zahraničí se zúčastní generální tajemník NATO Jens Stoltenberg, černohorský premiér Duško Marković a náměstek amerického ministra zahraničí Tom Shannon.

V Británii se opět rozjede volební kampaň

V pondělí bude ve Velké Británii opět obnovena předvolební kampaň politických stran před čtvrtečními předčasnými parlamentními volbami, která byla přerušena kvůli sobotnímu teroristickému útoku. Ten si vyžádal sedm obětí a desítky zraněných, mnoho z nich je stále v kritickém stavu. Londýnský starosta Sadiq Khan svolal na dnešních 19 hodin vigilii do parku Potters Fields u mostu London Bridge, na kterém teroristický útok začal.

V Bratislavě proběhne pochod proti korupci

V Bratislavě dnes proběhne druhý pochod veřejnosti proti korupci, protestovat se současně bude i v Košicích a v Praze. „V poslední době jsme svědky mnohých korupčních kauz, které končí nevyřešené. Pochodem chceme vyjádřit nesouhlas s tímto stavem, který je dlouhodobě neudržitelný a je jedním z hlavních důvodů existence extremismu na Slovensku,“ uvedli k pochodu organizátoři na svých internetových stránkách.

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek