Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

3 důležité věci ze světa, které byste dnes měli vědět

3 důležité věci ze světa, které byste dnes měli vědět

Strana britské premiérky Theresy Mayové ztrácí před čtvrtečními volbami náskok. Podle nejnovějšího průzkumu by konzervativci získali 41,5 procenta hlasů, labouristé 40,4 procenta. Konzervativci by tak zřejmě neměli většinu v parlamentu. Jaké další zprávy ze světa by vám dnes neměly uniknout?

Vedení konzervativců podle průzkumu kleslo na jeden procentní bod

Náskok konzervativců britské premiérky Theresy Mayové se před blížícími se čtvrtečními předčasnými volbami prudce snižuje. Podle průzkumu společnosti Survation uskutečněného pro televizní stanici ITV vede Konzervativní strana nad opozičními labouristy jen o jeden procentní bod, v předchozím průzkumu přitom vedla o šest procentních bodů. Průzkum se uskutečnil v pátek a v sobotu, před útokem islamistických radikálů v Londýně, při kterém zahynulo sedm osob a 48 bylo zraněno.

Prezident Zeman navštíví Vietnam

Prezident Miloš Zeman zahájí státní návštěvu Vietnamu. V programu má účast na česko-vietnamském obchodním fóru a setkání s krajany a s Vietnamci, kteří studovali či pracovali v České republice. Zemana doprovází asi šedesátičlenná podnikatelská delegace Svazu průmyslu a dopravy ČR, zástupci dalších firem by se měli přidat v Hanoji. Během prezidentské cesty plánuje několik českých firem podepsat s vietnamskými společnostmi dohody o spolupráci. V podnikatelské misi jsou zastoupeny firmy z oblasti IT, výroby, energetiky, strojírenství nebo dopravy.

Británie uctí minutou ticha památku obětí londýnského útoku

Přesně v 11:00 (pravé poledne SELČ) dnes celá Británie uctí minutou ticha oběti teroristického útoku, který v noci ze soboty na neděli v centru Londýna připravil o život sedm lidí a 48 jich zranil. Celonárodní minutu ticha vyhlásila na úterý britská vláda. Kromě toho mají být hlavně na vládních budovách vlajky staženy na půl žerdi. Očekávají se také další výsledky vyšetřování. To se nyní soustředí především na to, zda za přípravou atentátu stála jen trojice teroristů, které policisté při zásahu zabili, nebo i někdo další. V pondělí britská policie zveřejnila identitu dvou ze tří teroristů a pracuje na ověření identity třetího.

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek