Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

3 důležité věci ze světa, které byste dnes měli vědět

3 důležité věci ze světa, které byste dnes měli vědět

Prezident Miloš Zeman se dnes setkává se svým vietnamským protějškem, Evropská komise zveřejní analýzu, v níž představí možné scénáře dalšího vývoje evropské obrany. Co dalšího nás dnes čeká ve světě?

Prezident Zeman se setká s vietnamským protějškem

Setkáním s vietnamským prezidentem Tran Dai Quangem ve středu vyvrcholí návštěva českého prezidenta Miloše Zemana ve Vietnamu. Mluvit spolu budou nejspíše o zřízení přímé letecké linky mezi ČR a Vietnamem, vzájemných obchodních vztazích nebo o vietnamské menšině žijící v Česku. Zástupci české delegace původně doufali, že se podaří vietnamskou stranu během Zemanovy návštěvy přesvědčit ke zrušení turistických víz pro české občany. To se nakonec nepodařilo.

EK představí budoucnost evropské obrany

Pouhých několik dní před rozsáhlou pražskou konferencí o budoucnosti evropské obrany a bezpečnosti zveřejní Evropská komise (EK) materiál, ve kterém nabídne různé cesty, jimiž by se v této oblasti mohla EU ubírat. Podle informací ČTK by měla komise nabídnout tři scénáře možného dalšího vývoje evropské obrany, od v zásadě dobrovolné užší spolupráce těch, kdo spolupracovat chtějí, až po vysokou míru integrace zdrojů a schopností členských zemí v této oblasti. Evropská komise zároveň představí konkrétní návrh na vznik Evropského obranného fondu, který by měl v budoucnu přispět k lepší koordinaci investic do rozvoje obranných a bezpečnostních schopností zemí unie.

V Británii končí volební kampaň

V Británii dnes končí kampaň před čtvrtečními předčasnými parlamentními volbami. Favority voleb stále zůstávají vládnoucí konzervativci, opoziční labouristé však v posledních dvou týdnech výrazně jejich náskok snížili. Podle jedné z anket, jejíž výsledky byly zveřejněny v pondělí, vedou konzervativci už jen o jeden procentní bod. Předvolební kampaň se v posledních dnech točí okolo bezpečnostních témat, která nyní podle některých expertů mohou výsledek výrazně ovlivnit.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek