Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

3 důležité věci ze světa, které byste dnes měli vědět

3 důležité věci ze světa, které byste dnes měli vědět

Velká Británie volí nový parlament a v USA bude vypovídat bývalý šéf FBI James Comey před senátním výborem. Co dalšího se dnes bude dít ve světě?

Ve Velké Británii se otevírají volební místnosti

Britové rozhodují o složení parlamentu v předčasných volbách, které budou mít zásadní vliv na podobu budoucích vztahů jejich země s Evropskou unií. Některé průzkumy předpovídají mimořádně těsné vítězství konzervativců premiérky Theresy Mayové, klíčovou otázkou však bude, zda se jí podaří sestavit silnou většinovou vládu. Poslední odhady ukazují, že ztratila značnou část náskoku, který měla na začátku kampaně. Volební místnosti se uzavřou ve 22:00 místního času (hodinu před půlnocí SELČ). Ihned poté se očekávají první odhady výsledků.

Comey bude vypovídat v Senátu o Trumpovi

Bývalý ředitel amerického Federálního úřadu pro vyšetřování (FBI) James Comey dnes bude na veřejném zasedání vypovídat před senátním výborem pro dohled nad tajnými službami, který vyšetřuje možné ruské zásahy do prezidentských voleb v USA. Senátní výbor již ve středu zveřejnil Comeyho úvodní prohlášení, ve kterém bývalý šéf FBI hovoří o tom, že po něm Trump žádal věrnost a chtěl také ukončit vyšetřování svého někdejšího poradce Michaela Flynna. O Flynna se FBI a také několik výborů Kongresu zajímá kvůli jeho kontroverzním vazbám na Rusko.

Juncker bude s Čechy řešit brexit a budoucnost EU

Vývoj jednání o odchodu Velké Británie z Evropské unie a budoucnost unijní spolupráce budou hlavními tématy dnešního jednání předsedy Evropské komise Jeana-Clauda Junckera s šéfy Senátu Milanem Štěchem a Sněmovny Janem Hamáčkem. Juncker by podle Štěcha mohl přijít s informacemi o současném postupu jednání kolem brexitu. „Předpokládám, že se budeme zabývat také problematikou migrace a hovořit o námětech, které předložil pan Juncker k možnému vývoji EU,“ řekl Štěch.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek