Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

3 důležité věci ze světa, které byste dnes měli vědět

3 důležité věci ze světa, které byste dnes měli vědět

Ve švýcarské Ženevě začnou jednání o mírovém řešení syrského konfliktu, západní pobřeží USA a Kanady zatím sužují velké požáry, se kterými bojují tisíce hasičů. Co dalšího se dnes ve světě děje? 

V Ženevě začne další kolo mírových rozhovorů o Sýrii

V Ženevě pod záštitou OSN začne sedmé kolo jednání o politickém řešení syrského konfliktu. Další kolo rozhovorů svolal zvláštní zmocněnec OSN pro Sýrii Staffan de Mistura. Minulé, šesté kolo se konalo v květnu, průlom v dosavadním řešení konfliktu ale nepřineslo. Na jihozápadě Sýrie platí od neděle příměří, které minulý týden dohodli za podpory Jordánska prezidenti USA a Ruska. Boje v Sýrii už si vyžádaly přes 400 tisíc obětí a vyhnaly z domovů více než polovinu obyvatel země. 

Lesní požáry sužují západní pobřeží Severní Ameriky

Lesní požáry v Kalifornii se rychle šíří a vynutily si evakuaci stovek lidí. Již během víkendu bojovalo v Kalifornii s několika desítkami lesních požárů více než 2300 hasičů. Stát na západním pobřeží USA, který pět let sužovalo sucho, zasáhla nyní vlna veder. Téměř dvě stě lesních požárů se snaží uhasit také hasiči na západním pobřeží Kanady. Provincie Britská Kolumbie už vyhlásila stav nouze.

Berdych bude bojovat o čtvrtfinále Wimbledonu

Poslední zástupce českého tenisu ve dvouhrách ve Wimbledonu Tomáš Berdych bude na londýnské trávě usilovat o postup do čtvrtfinále. Jeho osmifinálovým soupeřem bude Rakušan Dominic Thiem, s nímž se wimbledonský finalista z roku 2010 utká ve třetím duelu na dvorci číslo tři. Jedenáctý nasazený Berdych hraje čtrnáctý Wimbledon a podeváté je v All Engladn Clubu ve 4. kole. Naopak Thiem je ve Wimbledonu při svém čtvrtém startu poprvé dále než ve 2. kole. Spolu zatím hráli jen jednou. Před třemi lety v osmifinále US Open splnil Berdych proti ještě neznámému hráči roli favorita a vyhrál přesvědčivě ve třech setech. Nyní je však role jiná. Z Thiema, nedávného semifinalisty French Open, je hráč světové desítky.

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek