Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

3 důležité věci ze světa, které byste dnes měli vědět

3 důležité věci ze světa, které byste dnes měli vědět

Syn amerického prezidenta Donald Trump junior prý věděl o tom, že kompromitující materiály na soupeřku Hillary Clintonovou mu před volbami dodal Kreml. Mezinárodní olympijský výbor bude zvažovat vhodné kandidáty pro pořadatelství her v roce 2024 a 2028. A co dalšího se dnes za hranicemi bude dít?

Trumpův syn prý věděl, že kompro na Clintonovou mu dodal Kreml

Před schůzkou s ruskou právničkou napojenou údajně na Kreml dostal Donald Trump junior e-mail se vzkazem, že kompromitující informace na Hillary Clintonovou jsou součástí snahy ruské vlády pomoci kandidatuře jeho otce. S odvoláním na tři osoby obeznámené s obsahem vzkazu to napsal list The New York Times. Nejstarší syn prezidenta USA se loni setkal s právničkou Nataljou Veselnickou, která mu měla informace o Clintonové dodat. Trump junior o víkendu připustil, že měl zájem na získání kompromitujícího materiálu na Clintonovou. Nenaznačil ale, že by věděl o tom, že právnička může být napojená na Kreml.

Mezinárodní olympijský výbor bude volit pořadatele her pro roky 2024 a 2028

Mezinárodní olympijský výbor (MOV) bude na mimořádném zasedání v Lausanne rozhodovat o tom, zda bude letos uděleno pořadatelství olympijských her pro roky 2024 i 2028. Zbylými dvěma kandidáty na organizaci her za sedm let jsou Paříž a Los Angeles - obě města by se měla na pořadí dohodnout. Pro rok 2024 se počítá spíše s francouzskou metropolí. Obě města budou ještě dnes před delegáty svou kandidaturu propagovat. Pařížskou delegaci přijel do sídla MOV podpořit i francouzský prezident Emmanuel Macron.

Západ USA a Kanady sužují rozsáhlé požáry, tisíce lidí se musely evakuovat

Kalifornské úřady důrazně varovaly místní obyvatele, aby po výzvách hasičů bezodkladně opustili své domovy, a zachránili se tak před požárem šířícím se na západě USA a Kanady. Na jihu Kalifornie bylo evakuováno 5 000 lidí, v západokanadské provincii Britská Kolumbie už víc než dvojnásobek. Většinu požárů na západě severoamerického kontinentu podle úřadů způsobily blesky, některé ale úmyslně založili i žháři.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek