Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

3 důležité věci ze světa, které byste dnes měli vědět

3 důležité věci ze světa, které byste dnes měli vědět

Prezident Zimbabwe Robert Mugabe končí. Dnes složí přísahu 75letý Emmerson Mnangagwa, který Mugabeho nahradí. Velká Británíe míří k nejdelšímu propadu životní úrovně za posledních 60 let a příjmy domácností mají stále klesat. Co dalšího ze světa byste dnes měli vědět?

Konec Mugabeho. Novým prezidentem Zimbabwe se stane Emmerson Mnangagwa

Na Národním sportovním stadionu v Harare dnes složí prezidentskou přísahu 75letý Emmerson Mnangagwa, který v čele Zimbabwe nahradí dosud jediného postkoloniálního lídra země Roberta Mugabeho. Ten v úterý po téměř 30 letech v úřadu pod tlakem armády a k radosti zimbabwské veřejnosti rezignoval. Svému nástupci zanechal rozvrácenou ekonomiku s obrovskou nezaměstnaností.

Polska vláda chce postupně zrušit nedělní prodej

Polska vláda plánuje postupně do roku 2020 zrušit nedělní prodej, aby zaměstnanci měli více času na rodinu. Kritici varují před negativními důsledky pro polské hospodářství, napsala agentura DPA. Od března 2018 by obchody směly mít otevřeno pouze dvě neděle v měsíci, navrhla ve čtvrtek strana Právo a spravedlnost (PiS). Od roku 2019 by se mohlo prodávat jen jednu neděli v měsíci a od roku 2020 by prodejny musely zůstat zavřené každou neděli.

Velká Británie v krizi. Čelí nejdelším pádu životní úrovně za více než 60 let

Británie směřuje k nejdelšímu propadu životní úrovně od začátku měření v 50. letech minulého století. Příjmy britských domácností mají dokonce postupně klesat ještě déle, i když ne tak prudce, jako po poslední finanční krizi. Vyplývá to z analýzy britského výzkumného střediska Resolution Foundation, o níž informuje list The Independent. Propad příjmů má nepřetržitě trvat bez jednoho čtvrtletí celých pět let – od roku 2015 do roku 2020.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek